LOGO PRGOK
  • Przejdź do treści
  • Przejdź do menu głównego
  • Przejdź do głównych sekcji strony
    • PRGOK
    • Związek Międzygminny
      Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi
      • Ikona Facebook
      • BIP
      • EPUAP
      • A
      • A+
      • Kontrast
      Zaloguj się
      Profil
      • Twój profil
      • Edytuj profil
      WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ
Aktualności
Harmonogramy
Gminy - zabudowa jednorodzinna 2021
Gminy - zabudowa jednorodzinna 2022
Jak działa system?
Wymagania
Pojemniki
Odbiór odpadów
Wykaz punktów PSZOK
Wykaz instalacji przetwarzania odpadów komunalnych
Wykaz punktów zbiórki ZSEE
Wykaz aptek
Poziomy recyklingu
Uchwały i obwieszczania
Programy UE
Edukacja
Kampanie edukacyjne
Słownik pojęć
Audycje
Wydawnictwa
Przewodnik
Statut Związku
Regulamin utrzymania porządku
Stawki
Częstotliwość odbioru
Zgłoś problem
Najczęściej zadawane pytania
Skargi i wnioski
Formularze zgłoszeniowe
Jak segregować?
Kontakt
WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ

Pobierz aktualny druk deklaracji. >>> KLIKNIJ TUTAJ

Aktualności
Strona Główna › Aktualności
21.12.2022 r.

Co zrobić, by nie kupić więcej niż potrzebujemy? [PORADNIK]

Producenci używają wszystkich możliwych trików marketingowych, żeby sprzedawać coraz więcej. Na szczęście jest kilka sposobów na to, żeby nie dać się złapać w sidła okazji i promocji i nie kupić więcej, niż jest nam potrzebne.

1. Nie wybierajmy się do sklepu gdy jesteśmy głodni lub chce nam się pić. Wtedy na pewno kupimy za dużo produktów spożywczych, często takich, których nie jadamy na co dzień.

2. Przed wyjściem do sklepu, sprawdźmy domowe zapasy. Może okazać się, że na dnie szafy leży zapomniane opakowanie mąki czy makaronu, a w lodówce za innymi produktami schował się jogurt czy serek. Dzięki przejrzeniu zawartości szafek i lodówki nie kupimy produktów, które już mamy i zaoszczędzimy pieniądze.

3. Zróbmy listę zakupów. Dzięki temu jest większa szansa na to, że kupimy tylko to, po co przyszliśmy.

4. Uważajmy na promocje. To, że dany produkt jest oferowany w promocji, nie oznacza, że jego cena jest faktycznie atrakcyjna. Najlepiej oprócz ceny na półce, warto porównać ceny jednostkowe (czyli nie ile kosztuje opakowanie, ale na przykład 100 gramów czy 1 kilogram produktu lub pojedyncza sztuka).

5. Opakowania zbiorcze nie zawsze korzystne. Może okazać się, że np. bardziej opłaci się kupić karton mleka lub zgrzewkę jogurtów niż pojedyncze sztuki, ale warto się zastanowić czy zdążymy wszystko zjeść lub wypić przed upływem terminu przydatności do spożycia danych produktów. Gdy kupimy więcej niż jesteśmy w stanie skonsumować, najprawdopodobniej część produktów spożywczych trafi do kosza na odpady.

supermarket-g4a6d599e6_1920.jpg

PRGOK

Aktualności Harmonogramy Jak segregować Programy UE Wypełnij deklarację Kontakt

Jak działa system?

Wymagania Pojemniki Odbiór odpadów Punkty zbiórki PSZOK Punkty zbiórki ZSEE Wykaz instalacji przetwarzania odpadów komunalnych

Wykaz aptek Poziomy recyklingu Uchwały i obwieszczenia

Edukacja

Kampanie edukacyjne Słownik pojęć Audycje Wydawnictwa

Przewodnik

Statut PRGOK Regulamin utrzymania porządku Stawki Częstotliwości odbioru Kalkulator opłat

Zgłoś problem

Najczęściej zadawane pytania Skargi i wnioski mieszkańców
  • Ikona Facebook
  • BIP
  • EPUAP
© Copyright 2021 PRGOKPolityka prywatnościDeklaracja dostępności
  • Ikona Facebook
  • BIP
  • EPUAP
Strona przygotowana przez: Agencja Interaktywna SUNGROUP
Korzystanie z witryny internetowej oznacza akceptacje plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj